انواع میخ آهنی

معرفی میخ

میخ ها نوع اصلی اتصال دهنده ها هستند و حداقل 3000 سال در ساخت و سازها به نوعی از آن ها استفاده می شود. انواع بسیار زیادی از این محصول وجود دارد که هر کدام برای اهداف خاص طراحی شده اند. آن ها مطابق نیاز، در طول ها و قطر و مدل های مختلف تولید می شوند.

میخ آهنی باید از استحکام مناسب برخوردار باشند، با طولی که به اندازه کار مورد نظر کافی باشد تا بتواند یک اتصال دلخواه مناسب را ارائه دهد. این محصولات با اصطکاک در جای خود نگه داشته می شوند و برخی از طرح های آن می توانند شامل میخ های شیاردار یا پیچ خورده برای بهبود نگه داشتن محل اتصال باشند.

در هنگام خرید توجه به این نکته ضروری است که تولید کنندگان معمولاً آنها را با وزن می فروشند. این بدان معنی است که تخمین تقریبی از تعداد مورد نیاز کافی است.

امتیاز محصول
میخ
در ایران شرکت میخ سازی یزد از جمله کارخانجاتی است که در پایه گذاری و پیشرفت صنعت میخ سازی در کشور فعالیت بالایی را داشته و برای پیشرفت صنعت و خودکفایی این مرز و بوم تلاش های بسیار ارزشمندی را نموده است. این کارخانه به خاطر استفاده از به روزترین تجهیزات دنیا و کاربرد متریال با کیفیت از موفق ترین کارخانجات این صنعت است که توانسته بالاترین درجه رضایت مشتریان را به خود اختصاص دهد برای مشاهده انواع میخ و کاربرد آنها صفحه ما را دنبال کنید. و برای سفارش خرید با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید.

تاریخچه میخ ها

این ابزار حداقل 3000 سال است که مورد استفاده قرار می گیرند. دستگاه های ساخت این محصولات از دستگاه اختراع شده توسط Ezekiel Reed از ماساچوست در سال 1786 ساخته شدند.

روش ساخت

امروزه بیشتر این محصولات از سیم فولادی ساخته می شوند .قطعات بزرگ فولاد در دستگاه وارد می شوند و آن را به طول های مختلف برش می دهد. گریپرس قطعه سیم را محکم نگه می دارد در حالی که یک چکش قدرتمند به انتهای پروژکتور برخورد می کند و آن را صاف می کند تا سر میخ را تشکیل دهد. سپس به جلو حرکت می کند و دو چاقو روی آن همگرا می شوند و آن را به طول مناسب برش می دهند و نوک میخ را تشکیل می دهند.

بیشتر این محصولات از جنس استیل ساخته شده اند. میخ های سنگ تراشی که در بتن یا سنگ تراشی استفاده می شود، از جنس استیل مخصوص ساخته شده اند. بعضی از آن ها مانند میخ های بام گالوانیزه هستند. این بدان معنی است که سطح  این میخ ها برای جلوگیری از زنگ زدگی با روی روکش می شوند.

این محصولات معمولاً برای اتصال تکه های چوب یا چسباندن مواد دیگر به چوب و  در صنعت و ساختمان سازی استفاده می شوند. انواع بسیار متنوعی وجود دارد زیرا این محصولات برای امور مختلف استفاده می شوند. انواع مختلفی برای مصارف تخصصی ساخته شده اند.

میخ هایی که در مبلمان و کارهای ظریف و کابینت استفاده می شوند دارای سرهای بسیار کوچکی هستند که در کار نهایی خود را نشان نمی دهند. این محصولات دارای سرهای بسیار کوچکی هستند و در مواقعی که جلوه میخ در کار ناخوشایند است استفاده می شوند.

مشخصات فنی

ویدئوهای ما

انواع دیگر:

میخ های بام دارای سرهای بسیار بزرگی هستند. این محصولات برای پشت بام استفاده می شوند. سر بزرگ ماده نازک را در خود نگه می دارد و از پاره شدن آن جلوگیری می کند. بعضی از ابزار ها دارای دو سر هستند. سر بالای آن بالای سطح کار باقی می ماند تا بتوانید آن را به راحتی بکشید. از انواع دو سر برای نگه داشتن داربست و سایر سازه های موقتی در کنار هم استفاده می شود.

بیشتر این محصولات دارای شکاف یا شیارهایی در نزدیکی سر هستند به طوری که آنها را بهتر نگه می دارند. بعضی از آنها برای قدرت نگه داشتن اضافی دارای شیارهای پیچشی هستند. میخ های مخصوص سخت شده که برای بتن ریزی یا سنگ تراشی ساخته می شوند. دارای یک ساقه بلند به صورت باریک هستند. همچنین میخ های مخصوص دو سر برای سازه های موقتی وجود دارد.

انواع مخصوص این محصولات  شامل موارد زیر است

اتصالات: بسیار باریک که یک ظاهر شسته و رفته را فراهم می کند. و به طور معمول برای کارهای سریع مورد استفاده قرار می گیرد.

میخ کاپ یا پونز: شامل یک کلاه پلاستیکی است و معمولاً برای استفاده در پارچه های ساختمانی استفاده می شود.

میخ های دوسر: که برای اتصال وسایل یا لوازم داخلی مورد استفاده قرار می گیرند.

میخ فرش: همچنین به عنوان قلاب فرش نیز شناخته می شود ، از آنها برای نگه داشتن فرش در مناطقی مانند گوشه ها و پله ها استفاده می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.