توری حصاری و مرغی

توری حصاری

توری حصاری که از مفتول گالوانیزه گرم یا سرد بافته می­شود، نوعی توری با بافت شش ضلعی می­باشد. توری حصاری یا توری فرنگی جهت پوشش سقف سوله، سیمان­کاری و استفاده در باغ ­ها و مزارع جهت حصارکشی موقت و کم هزینه استفاده می­شود. این محصول با توجه به کاربردهای متنوع و زیادی که دارد مورد توجه همه قرار می­گیرد. این نوع توری از لحاظ شکل ظاهری دارای خانه­ های به هم بافته­ ی شبکه­ای شکل (لانه زنبوری) است. این نوع توری­ ها نیز از جمله توری ­های بافتی است. از لحاظ شکل ظاهری دارای بافت ­ها و چشمه­ هایی شبیه به سایر انواع توری است. شکل این توری­ها 6 ضلعی است.

واحد مشخصه ­ی این محصولات اینچ می­باشد که در دو نوع 2 و 5/1 اینچ تولید می­شوند. هر رول یا طاقه ­ی توری حصاری بیست متر است که می­توان بر اساس نیاز یک یا تعدادی طاقه تهیه نمود. ابعاد چشمه های شش ضلعی توری در دو سایز بزرگ (5 سانتی متری) و کوچک (4 سانتیمتری) تولید می شوند که هر چه این ابعاد کوچکتر باشد در نتیجه سیم بیشتری برای ساخت آن بکار می رود. عرض این محصولات نیز متغیر است و بر اساس نیاز می­توانید با عرض ­های محتلف تهیه کنید.

امتیاز محصول
توری حصاری

 

توری حصاری از استحکام مناسب و زیبایی خوبی برخوردار هستند و اندازه استاندارد و مناسبی نیز دارد، همچنین در برابر رطوبت و آب و هوای نامناسب به راحتی مقاوم هستند. مهمترین دلیل محبوبیت این توری میزان مقاومت آنها در مقابل شرایط آب و هوایی مثل رطوبت، خشکی و ضد زنگ بودنشان و محکم بودنشان می باشد. همچنین در مقابل باران اسیدی هم مقاوم هستند. چشمه ریز و چشمه درشت دو نوع از اشکال این نوع توری است.

 

کاربرد توری فرنگی

از توری حصاری به دلیل استحکام و شکل ظاهری زیبا در صنعت کشاورزی و دامپروری، برای حصار­کشی محیط و تعیین مرز دام­ ها و یا باغ و باغچه ­ها استفاده می کنند زیرا چشمه های توری از نفوذ حیوانات موزی جلوگیری می­کند ولی هم هوا به خوبی تردد دارد و هم در صورت آتش گرفتن آب به خوبی از میانش عبور می­کند. اما در صنعت ساخت و ساز برای حصار­کشی محوطه­ های مختلفی مثل برج ­ها، ساختمان­ ها، فرودگاه ­ها، ترمینال­ ها، محوطه­ های ورزشی مراکز نفتی و پتروشیمی و حتی بزرگ راه­ ها و جاده­ ها استفاده می­شود.

توری حصاری بسته به کاربرد از مواد مختلفی مانند پلاستیک، آهن گالوانیزه،سیم برنجی و فولاد ضد زنگ ساخته میشود. توری های حصاری بسیار با دوام هستند و به راحتی خورده یا زنگ زده نمیشوند. آن ها معمولا از سیم های الکترو گالوانیزه یا سیم های فولادی ساخته شده اند که در روی فرو رفته اند. توری حصاری بسیار انعطاف پذیر و بادوام است. استفاده از توری های مرغی برای فن آوری پرورش مرغ استفاده می شود: از توری مرغ به عنوان حصار در قلم مرغ استفاده می شود.

 توری مرغی

به نازک­ترین و سبک ترین توری­ های مفتولی شش ضلعی که در بازار موجود می­باشد توری مرغی می­گویند. توری گابیون نیز دارای چشمه ­هایی شش ضلعی است که ضخامت مفتول آن کوچک­تر است. توری مرغی از مفتول گالوانیزه گرم و سرد با ضخامت­های متفاوت و سایز چشمه متنوع ساخته می­شود که پرکاربردترین سایز چشمه مورد استفاده سایز 3/4 است. توری مرغی کاربرد های بسیاری دارد که شناخته ترین و رایج ترین آن در حصار کشی برای لانه های حیوانات کوچک و نیز مراقبت از گیاهان برای وارد نشدن حیوانات به باغ و باغچه است. توری مرغی در صنعت ساختمان ساز نیز کاربردهای مفید بسیاری دارد. همچنین استفاده از توری مرغی در آماده کردن زیر سازی برای نصب کاشی باعث یکنواخت شدن و استحکام بیشتر ملات می­شود.

شباهت و تفاوت توری مرغی و توری حصاری و توری گابیون

هر سه نوع توری، یک نوع بافت و چشمه­ های شش ضلعی دارند. تفاوت آن­ها فقط در سایز سیم مفتول و اندازه چشمه ­های آن­ها می­باشد. توری حصاری از سیم مفتول ضخیم­تری نسبت به توری مرغی تولید شده و سایز چشمه­ های آن از اندازه بزرگتری برخوردارند و مقاومت بیشتری از توری مرغی دارند. اما نسبت به توری گابیون دارای مقاومت کمتری است چون هم از مفتول ­های نازکتری ساخته شده و هم اندازه چشمه­ های آن کوچک­تر است

مشخصات توری حصاری

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.