سیم خاردار

سیم خاردار چیست؟

وقتی صحبت از حفاظت از اموال می­شود، سیم خاردار می­تواند به عنوان گزینه مناسبی مورد استفاده قرار بگیرد. نصب حصار امنیتی مانند سیم خاردار با جلوگیری از ورود حیوانات و مزاحمان ناخواسته امکان محافظت از ملک شما را فراهم می­کند.

این محصول یکی از ارکان مهم حصارکشی­های امنیتی است که در قسمت فوقانی و مرکزی فنس یا توری حصاری اجرا می­شود. این مفتول می­تواند از جنس­های مختلفی مانند فلز، استیل، روی و … باشد؛ با این حال بهترین نوع انها از جنس مفتول­های گالوانیزه هستند که موجب افزایش چشمگیر مقاومت و استحکام این محصول می­شوند.

امتیاز محصول
سیم خاردار
سیم خاردار در مشخصات مختلفی عرضه می شود و در بسیاری از کاربردهای عملی قابل استفاده است. این محصولات به شکل های مختلف تولید می شوند. نوع خطی یک رشته مفتول گالوانیزه بوده که توسط مفتول های تیز خاردار شده است. نوع حلقوی به دو شکل خاردار معمولی و خاردار حلقوی تیغی موجود بوده که نوع معمولی آن به شکل خطی خاردار می باشد .

مراحل ساخت

سیم خاردار که یک ماده فلزی فولادی با شکلی تیز است ، به طور کلی برای محافظت از ساختمان هایی که امنیت آن ها مهم است ، مانند زندان ها و مراکز تولیدی استفاده می شود. ایجاد سیم خاردار فرایندی جذاب است و تولید کنندگان مفتول می توانند با استفاده از دستگاه مخصوص سیم خاردار آن را به راحتی ایجاد کنند. در زیر توضیح مختصری در مورد چگونگی ساخته شدن سیم خاردار با امنیت بالا آورده شده است.
اولین قدم در ساخت سیم های خاردار، ساخت شمش های فلزی و شمش هایی است که قطعات لازم برای نگه داشتن سیم ها در بر عهده دارند. شمش ها گرم می شوند و از طریق رول های شیار زده شده فشرده میشوند، که شمش ها را در اندازه دلخواه علامت گذاری میکند. این سطوح سپس گرم می شوند و از طریق غلطک ها برای ایجاد میله های سیم جابجا می شوند. از آنجایی که سیم در ابتدا بسیار سفت می شود، باید فرایندی را به نام آنیل شدن طی کند. آنیل شدن با گرم کردن سیم در نمک مذاب ، سرب یا کوره نیتروژن انجام می شود و این باعث می شود سیم پایدارتر شود.
سپس این سیم گالوانیزه شده است ، که آن را آماده می کند تا از طریق دستگاه سیم خاردار پیچ شود و تبدیل به سیم خاردار مورد نظر تبدیل شود. دو سیم به طور هم زمان در دستگاه وارد شده که آنها را به هم متصل می کند تا در یک کابل قرار بگیرند. سپس یک سیم جداگانه از طرف دیگر وارد شده و دستگاه آن را به دور کابل پیچ کرده و آن را با زاویه برش میدهد تا تیغ ها را تشکیل دهد.

انواع سیم خاردار

خطی

این محصول خطی از دو رشته مفتول به عنوان محور و دو رشته خار که به دور محور پیچ می­خورند تشکیل می­شود و جنس آن گالوانیزه گرم می‌­باشد و از نظر اقتصادی از مقرون به صرفه­‌ترین گزینه­ های حصارکشی است.

نحوه بسته بندی آن به صورت کلاف بوده و براساس نیاز مشتری بسته بندی می­شود. از سیم خاردار خطی در مکان­هایی نظیر کارخانجات، مراکز نظامی، فرودگاه ها، مخابرات و … استفاده می‌­شود.

حلقوی

سیم خاردار حلقوی معمولی از یک رشته اصلی فولادی سخت فنر شده که روی آن خارهایی قرار گرفته، تشکیل شده است. قدرت کششی این محصولات ۱۴۰ کیلوگرم بر میلیمتر مربع است که مقاومت بسیار بالایی است.

قطر آن ها معمولی ۶۰ سانتیمتر و ۹۰ سانتیمتر بوده که رول قطر ۶۰ سانتیمتر آن حدودا در طول ۱۰ متر، و رول قطر ۹۰ سانتی­متر آن حدودا تا ۱۵ متر طول باز می­شود.

این محصول به دو شاخه سیم خاردار حلقوی با خار سیمی و  تبری تقسیم می­شوند.

حلقوی با خار سیمی

این محصول معمولی از یک رشته مفتول گالوانیزه به قطر ۳ میلیمتر به عنوان محور و دو رشته خار مفتولی گالوانیزه به قطر ۲٫۵ میلی­متر که به دو طرف تابیده شده تشکیل شده است. این نوع سیم با مفتول خشک که فنر نامیده می شود، از مفتول گالوانیزه گرم تشکیل می شود. از سیم خاردار حلقوی عمدتا برای مراکز نظامی و پادگان ها استفاده می شود .

حلقوی تبری

در مدل تبری یک رشته مفتول گالوانیزه به عنوان پایه و محور که به فاصله ­های معین تیغ­های گالوانیزه­ای به شکل تبر بر آن پرس شده است. مدل حلقوی نسبت به مدل خطی از قدرت و کارایی بالاتری برخوردار بوده و قیمت آن‌­ها نسبت به مدل خطی گرانتر می‌­باشد. محصول تبری یکی از پرکاربرد­ترین سیم­ ها برای حصار کشی­ های امنیتی می­باشد که از مفتول گالوانیزه گرم تولید می گردد محور سیم خاردار تبری از مفتول کربن بالا می­باشد و مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت­، عوامل طبیعی و فشارهای فیزیکی می­باشد.

مزایای استفاده از سیم خاردار

  • مقرون به صرفه: استفاده از این نوع محصولات بسیار مقرون به صرفه است. با صرف هزینه­ی بسیار پایین امنیت ملک خود را تضمین کنید.
  • همه­ کاره: در تمام مکان­های صنعتی، مسکونی، کشاورزی و تجاری قابل استفاده است.
  • تنظیم بسیار راحت: با تعیین اندازه­ های میله و نگهداره سیم خاردار می توان به راحتی برای هر استفاده­ای آن را تنظیم کرد.
  • بسیار محافظ: این نوع محصولات برای برش یا تخریب به ابزارهای خاصی احتیاج دارد. به همین دلیل برش آن بسیار سخت است و مانع از ورود هر کسی یا هر چیز دیگری به ملک شما خواهد شد.
  • نصب سریع: نصب آن بسیار راحت است و در زمان کوتاه ممکن است
مشخصات سیم خاردار

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.