فنس

انواع فنس

حفاظت از اموال از مهم­ترین دغدغه­‌های هر فرد یا سازمانی است. وسایل و امکانات بسیار زیادی تاکنون برای ایجاد امنیت تولید شده است. فنس‌­ها از جمله مواردی هستند که برای ایجاد امنیت استفاده می‌­شوند. فنس یک ساختار ساده (مثل نرده، فلز و..) که برای محدود کردن یا جلوگیری از حرکت در سراسر مرز مشخص شده­‌ای، طراحی شده است. فنس­ها به طور کلی از دیواری سبک که از جنس چوب، فلز، آجر و… است، ساخته شده‌­اند. حصارهایی از جنس چوب، فلز یا آجر معمولاً برای مسدود کردن دید ساخته شده است، ولی فنس‌ها فقط مرزها را مشخص کرده و چشم انداز داخلی آن مشخص است.

یکی راهکارهای محافظت از زمین­ها و ایجاد مرزبندی با استفاده از فنس است، که نوعی توری حصاری می­باشد.

در گذشته از حصارهای ساخته شده از گیاهان استفاده می­شد، اما این راهکار مقاومت زیادی ندارد و به عنوان یک حفاظ همیشگی قابلیت استفاده طولانی مدت را ندارد. تولید فنس راهکاری بسیار مناسب در مقابل راه­‌حل‌­های گذشته برای محافظت از اموال شما می­‌باشد. فنس­‌ها از جنس گالوانیزه یا فولاد ضدزنگ هستندکه به صورت توری­ هایی با بافت­ های مختلف، برای کاربردهای مختلف تولید می­‌شوند. این توری­ها با کیفیت بالا، ضدزنگ، مقاوم در برابر رطوبت و حمل و نقل و نصب بسیار راحت می‌­باشند.

امتیاز محصول
فنس
مقاومت توری ها با توجه به جنس آن ها متفاوت است. گاهی تا 50 سال دوام می آورند، و گاهی که از مواد پلی اتیلن ساخته می شوند برای حصار کشی موقت هستند و تا 5 سال دوام می آورند. البته باید توجه داشته باشید که فنس هایی که مقاومت بیشتری دارند، قیمت بالاتری نیز دارند. از مهمترین کاربردهای فنس، حصار دور زمین ورزشی، دیوارهای خانه، دور باغچه و زمین کشاورزی، حصار یا سیم خاردار بالای دیوار و حتی مناطق نظامی است.

حالت های مختلف فنس

سه حالت مختلف برای بافت دو سر فنس وجود دارد که بر اساس سفارش مشتری ساخته می­شود.

  • دو سر قلاب
  • دو سر پیچ
  • یک سر قلاب و یک سر پیچ

انواع کاربرد

فنس ها در طیف وسیعی از ارتفاعات ساخته می شوند که آن را برای انواع مختلف کاربردها مناسب می کند. ارتفاعات کوتاهتر معمولاً در کاربردهای مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد تا محدوده را مشخص کنند و دید را تا حدودی کاهش دهند. فنس های بلندتر اغلب برای بالا بردن سطح ایمنی به کار میروند و معمولا استفاده صنعتی دارند نه خانگی.

مشخصات فنس­ ها

فنس ها دارای مشخصات مختلفی هستند که برای کاربردهای مختلف متفاوت هستند، و در میزان هزینه تاثیرگذار است.

جنس: فنس­ ها در جنس­ های مختلف فولاد سیاه، فولاد گالوانیزه و فولاد گالوانیزه با روکش pvc و مواد پلی اتیلن ساخته می­شوند. فولاد مقاومت زیادی در برابر خوردگی ندارد در نتیجه از این محصول در مناطقی که احتمال زنگ زدگی آن کم باشد استفاده می­شود. فنس­های از جنس فولاد گالوانیزه به دلیل مقاومت بیشتر در برابر خوردگی طول عمر بیشتری دارند.

ارتفاع: ارتفاع این محصول با توجه به نیاز مشتری قابل تغییر است. از ارتفاع ۵۰ سانتی­متر تا ۳ متر براساس تقاضای مشتری تولید می­شود.

ابعاد چشمه: ابعاد چشمه فنس­ها معمولا ۴، ۵، ۶ و ۷ سانتی­متر می­باشد. توجه داشته باشید هر چه اندازه چشمه کوچک­تر باشد وزن توری نیز سنگین­تر می­شود و هزینه آن بیشتر می­شود. البته توری با ابعاد چشمه کوچک­تر به دلیل استحکام و طول عمر بیشتر مطمئن­تر است.

قطر مفتول: قطر مفتول در فنس­ ها بسیار مهم است. هرچه قطر بیشتری داشته باشند سنگین­تر می­شوند، امنیت و استحکام بیشتری خواهند داشت اما در مقابل قیمت آن نیز بالاتر می­رود. معمولا فنس ها دارای قطر مفتول مابین ۲٫۲ تا ۴ میلی متر می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.